Hokej Pardubice sa mení. Hubáček: Teraz sú to my len hráči


To nerozumiete?

Hoci je sezóna dlho oneskorená a posledná štvrtina základne sa začala v piatok, Pardubice sa mení. Do tabuľky by mala byť zahrnutá aj vlastnícka štruktúra klubu, trénerov a posunov. Ďaleko od predposledného miesta.

Nové trénerové trio Miloš Holaň, Otakar Janecký a Pavel Marek priniesli do kabíny novú vlnu pozitívnej energie. “Sú energické, pozitívne a zároveň prísne. Vyzýva z nich optimizmus. Hlavná vec je, keď máte pocit, že máte podporu vo svojich tréneroch. Ide o najvýznamnejšiu zmenu, “hovorí Hubáček.

Ale nechcel sa vrátiť k udalostiam pred 16. januárom, keď bol v klube na prevrat.Uvedomil si, čo zlyhalo a že najťažšie bremeno zodpovednosti teraz spočíva na hráčovi. Už nie je kam uhnúť, strata na desiatu priečku je hrozivá a aj dvanásta Olomouc je vzdialená 11 bodov.

“Pozerať dozadu by bolo to najhoršie, čo by sme mohli urobiť. Táto zmena nastala. Je dobré, že sa okolnosti v Pardubiciach zmenili. Je to už len na nás hráčoch, aby sme sa zlepšili a ten záver sezóny zvládli, “velí.

Pardubice (povzbudené piatkovým víťazstvom v predĺžení nad Třincom) na Sparte ale nezačali vôbec dobre. Pred polovicou zápasu stratili tri góly. Sparťania boli všade o krok vpred a brankár Hübl odvrátil debaklu. Pri dvojnásobnej presilovke päť na tri v závere druhej tretiny dokázal ale kapitán Rolinek znížiť a hostia ožili.Tento bod nestačil.

“Pomohla nám moc. Nakoniec cítil, že s tým má stále nejaký problém. To nefungovalo. Toto nebol deň, keď ste odchádzali domov ako pes, “povedal Hubáček.

Skúsený útočník sa mohol vyrovnať aj s 52. minútou. Pöpperleho posunutie ho odtiahlo len tri centimetre od troch barov. “Ja nie som ako Selana. Nechcem povedať, že som zavrel oči. Väčšinou si vyberám miesto. Zlé, ale nebolo to smola, jednoducho som sa nezasiahla, “hovorí.

Pardubice ukázalo, že boj o vyhnúť sa nebezpečenstvu sa nevzdáva. Pod novým vedením demonštrujú konkurenčný hokej.Ale ich záchranné misie budú stále veľmi komplikované.

Full Width 2014. All Rights Reserved