Izraelský Beitar Jerusalem zakazuje novinárom z tlačového zboru rasizmu


Najkontroverznejší futbalový tím v Izraeli, Beitar Jerusalem, zakázal novinárom, ktorí pracujú pre levicový novinový list Haaretz, z jeho tlačovej schránky v čoraz horšom rade o hlásení údajného protiraďového rasizmu klubu.

Klubová hardcore fanúšikov, známa ako La Familia, sa počas rokov stala neslávne znášanou pre ich správanie, vrátane spevy “smrti Arabom” a “médiá sú kurvy”.Klub prepustil futbalového korešpondenta Haaretza zo skupiny Whatsapp pre tlačové správy a povedal svojim novinárom, že už nie sú v tlačovom boxe vítaní. Teraz, po horkých výmenách medzi klubom a novinami, prípad bol prevzatý izraelskou novinárskou jednotou a parlamentom. Kontroverzia je výsledkom dlhotrvajúceho trenia medzi klubom a papierom. Minulý rok viedli Haaretzove športové stránky kampaň s názvom “Až do arabskej hry Beitar Jerusalem…”.Povedal, že žiadny Arab nehral za klub v jeho 80-ročnej histórii napriek tomu, že sa nachádza v meste s počtom obyvateľov, ktorý je 40% Palestínčanov.

Otvorenie nepokojov medzi klubom a papierom však vypukol po tom, čo niektorý z článkov z minuloročnej kampane začal cirkulovať pred niekoľkými týždňami v sociálnych médiách.

“oznámila papierová tlačová agentúra, že” ľudia z Beitaru sa rozhodli, že sú naštvaní a oznámili, že ukladajú sankcie. “Odvolávajúc sa na” rasistická škvrna “v klubovej rekorde, Haaretz že Beitar prestala spolupracovať s novinami a znížil reportér Haaretz Dor Blech zo svojej oficiálnej tlačovej skupiny WhatsApp.Dodal, že popierajú novinárov z Haaretzovho vstupu do svojho Teddyho štadióna pre domáce zápasy.

V článku sa hovorí, že ak by chcel kryť domáce zápasy, jej novinári si mohli kúpiť vstupenky a stoja s ostatnými fanúšikmi.

Izraelská organizácia novinárov odsúdila tento krok, “Boli sme prekvapení, keď sme sa dozvedeli, že veteránský futbalový klub, ako je Beitar Jerusalem, vylučuje športových korešpondentov z Haaretz z jeho sekcie pre tlač na štadióne.” Facebook Twitter Pinterest Beitar Jerusalem fanúšikovia: “Tu sme, najradistickejší futbalový tím krajina “Rád prišiel v dôsledku čoraz horlivejšej diskusie v Izraeli o rasizme, ktorý sa tento týždeň opäť rozvlnil v súvislosti so zápalovými poznámkami veľmi pravicového poslanca Bezalela Smotricha a jeho manželky podporujúcej segregácia Židov a Arabov na materských izbách v Izraeli. Komplikovaním tejto otázky je skutočnosť, že zatiaľ čo Beitar je v súkromnom vlastníctve, štadión Teddy je vo vlastníctve obce Jeruzalem.Po rozšírení obvinenia Haaretz obvinil Beitar, že prevzal vedenie z čoraz pravicovej nálady v Izraeli v posledných mesiacoch, keď videli, že ministri sa venujú ľavicovým skupinám zaoberajúcim sa ľudskými právami. Papier dodal: “Zdá sa, že Beitar je známy v horách, ktoré v posledných mesiacoch fúkali v Izraeli.Umlčanie organizácií zaoberajúcich sa ľudskými právami spolu s potlačovaním demokratickej diskusie sa šíri ako šírenie požiaru. “Klub odpovedal, keď povedal, že preto, že Mizrahi Židia prišli do Izraela z miest vrátane Jemenu a Maroka, mali obaja arabský hráč a arabský majiteľ. “Haaretz nedovolí, aby sa fakty dostali do cesty,” odpovedal hovorca Beitar Oshri Dudai. “Haaretz je mŕtvola, ktorá je silne vetraná niektorými aškenázskymi (európskymi židovskými) elitami, ktorí sedia v slonovej veži v strednom Izraeli a zároveň sa pokúšajú oživiť túto mŕtvu, zakaždým s inou provokáciou. To nás môže rozzúriť, ale nemá to vplyv na nás. Je to jednoznačne jedno, ak nie sme pokrytý Haaretzom. “

Riadok nie je klubom prvým štetcom s kontroverzizmom.Minulý rok sa fanúšikovia dostali do zápasu s belgickým tímom Charleroi s bannermi podporujúcimi zakázanú extrémne pravú stranu Kach a hodili objekt, ktorý zranil brankára belgického družstva. rasistické zneužívanie v Ahiry Abadovi v Kiryat Shmone. Beitarova rekordná práca bola tiež problémom v minulom roku neúspešným pokusom Palestínskej futbalovej asociácie o pozastavenie izraelského futbalu z Fify.

Full Width 2014. All Rights Reserved