Jednou nohou vo finále? Juventus zostáva opatrný: ešte nie je rozhodnuté


Veď Juventus prehral domáci zápas o viac ako jeden gól naposledy pred štyrmi rokmi. Môže sa niečo podobné v odvete podariť Monaku?

“Ešte nie je rozhodnuté,” naznačuje Higuaín, že Juventus rozhodne v domácom zápase nič nepodcení. Práve dvadsaťosemročný Argentínčan zaistil “Starej dáme” dvoma gólmi dôležité víťazstvo 2: 0 v prvom zápase.

“Som naozaj nadšený. Moc gólov som v tejto súťaži nedal, ale vedel som, že musím zostať pokojný a tvrdo pracovať, “vysvetľoval Higuaín. Pred stredajším duelom mal vo dvadsiatich štyroch zápasoch play-off Ligy majstrov na konte len dva góly, rovnaký počet tentoraz stihol v jedinom zápase.

“Musíme mu pogratulovať.Rovnako ako Danimu Alvesovi, ktorý Gonzalo pripravil góly dvoma asistenciami, “radoval sa po zápase obranca Giorgo Chiellini, člen nepriestrelné defenzívy Juventusu, ktorá v Lige majstrov už šesťkrát po sebe udržala čisté konto.

Čím to je? “Máme Gigiho,” odpovedá Chielini jednoznačne, “aj keď sa súperovi občas do nejakých šancí dostanú, on nás zachráni. Znovu predviedol dôležité zákroky, “chválil skúsený obranca.

Tridsaťdeväťročný Buffon jeho slová potvrdil aj v stredu, kedy vynuloval Monako – najofenzívnejší tím v Európe. Monako vyšlo gólovo naprázdno na domácom ihrisku po roku a pol.

“Hrali sme presne tak, ako sme potrebovali. Bol to od nás výborný výkon, vďaka ktorému sme sa priblížili nášmu cieľu.Teraz musíme ďalej makať, “nabáda Buffon.

“Nám chýbala skúsenosť, ale aj pokoj v zakončení. Šancí sme mali dosť, ale nepremenili sme, “ľutoval osemnásťročný útočník domácich Mbappé.

Teenager z Monaka ťahal prekvapenie súťaže v úvode vyraďovacej fázy. Ako prvý hráč v histórii strelil gól vo všetkých zápasoch osemfinále aj štvrťfinále. Boj proti Juventusu už bol však – rovnako ako pre celé Monako – nad jeho sily.

“Stál proti nám jeden z najlepších tímov v Európe,” sňal ďalší z mladých monackých futbalistov Bernando Silva.Aj on pred odvetou hovorí, že “vo futbale nie je nič nemožné”.

Lenže aby súčasný Juventus prohospodařil dvojgólový náskok na vlastnom štadióne, to znie samo o sebe dosť naivne.

Full Width 2014. All Rights Reserved