Opavsky Cvek: Zápas v silnej A1 nás pripraví na play-off


 

“V Pardubiciach sme odohrali dobrý zápas,” pripomenul Viktor Cvek nešťastnú prehru 84:87. “Ale to štvrté miesto teraz ešte nič moc nerieši, pretože v nadstavbovej časti nás čaká ďalších desať zápasov.”

Po víkende sa liga rozdelí na skupiny A1 a A2. Čím lepšie je Opava, v horšej Ostravě. “Boli sme predovšetkým v prvých šiestich miestach,” povedal Cvek. “Teraz v Pardubiciach budeme dobre držať našu hru.” Ale samozrejme je to aj víťazstvo. “Musíme zastaviť pardubický rýchly protiútok a útočný doskok,” podotkol opavský tréner Petr Czudek.

Cvek dodal, že Pardubice dlhodobo patrí medzi lepšie tímy, čo v tejto sezóne potvrdzuje aj ich účasť v európskych pohároch. “Zoznam je naozaj načítaný.Netrápime sa o nich, ale rešpektujeme ich. Je silným súperom. Hrali sme doma, máme slušnú formu, takže sa nemôžeme obávať. “Prvýkrát šesť hráčov Opavy získal tri kola pred koncom základnej časti tým, že vyhral cez Prostějov. Takže boli nervy skoro až k samotnému záveru? “Necítil som žiadny ďalší tlak,” povedal Viktor Cvek. “Vedel som, že ak budeme hrať to, čo máme, nebudeme mať problém so šiestym miestom, čo bolo potvrdené.” Je rada, že je v skupine A1 proti veľmi silným súperom. “Toto je len pre nás. Každá hra bude extrémne náročná, čo nás pripraví na play-off. ”

Medzi šiestimi elitami sú dve čisto české jednotky bez zahraničnej podpory – Opava a Děčín.Na začiatku nadstavby sa budú konať 11. februára v Děčínskej hale. “Skutočnosť, že máme čisto české kádre, sa rieši dlho,” povedal Cvek. “Ukázalo sa. Nie je však dosť českých basketbalistov, aby sa spoľahli na dvanásť tímov. Okrem toho, ak chce klub uspieť na európskej scéne, musí sa pozrieť na cudzincov. ”

Dlhodobá práca sa ukazuje v výsledkoch Opavy. “Ale nemám rád systém tohtoročnej ligy,” povedal. “Celý týždeň trénujeme a v sobotu budeme hrať na zápas”, povedal Viktor Cvek. “Predchádzajúci systém, ktorý držal rytmus stretnutí stredy a soboty bol lepší.Je dobré, že dva kluby predstavujú český kôš v Európe, ale na druhej strane je škoda, že česká liga trpí. ”

 

Full Width 2014. All Rights Reserved