Pastrnak dal dva góly, Mrázek si udržal nulu, Neuvirth úzko utiekol

Program hokejového NHL v sobotu otvoril predohrané súboje. Prvý z nich ponúkol konfrontáciu česko-slovenského brankára, ktorú nakoniec vyhral Peter Budaj. Jeho Los Angeles po víťazstve 1-0 v Philadelphii cieľom rozšírenia tretej minúty Jeffa Cartera.

Vo štvrtok, Neuvirth vybral Philadelphia 3-1 cez silný Montreal a získal tak dôveru od trénerov v sobotňajšom zápase proti Los Angeles. Toto rozhodnutie sa ukázalo ako správna voľba po tom, čo český brankár držal doma Flyers v hre.

Aktívnejší Kings poslali v 60 minútach 27 pukov a Neuvirth sa s nimi dokázal vyrovnať.Keď na druhej strane neinkasoval zo 17 rán Philadelphie slovenského veterán Peter Budaj, dospelo zápase za bezgólového skóre do predĺženia. V ňom už sa rozuzlenie diváci dočkali, k ich nevôli však skóroval hosťujúci Jeff Carter.

Kanadský útočník ťažil zo skvelej prihrávky Anže Kopitar a svojím 27. gólom sezóny si upevnil pozíciu druhého najlepšieho strelca ligy za vedúcim Sidneym Crosbym z Pittsburgh s 28 hitmi. S piatimi strelami bol najaktívnejším hráčom Flyers Jakub Voráček (18:17, +/-: 0, 5 striel), nepresadil sa ale rovnako ako obranca Radko Gudas (19:38, +/-: 0, 1 strela, 6 bodyček).

Do poradí streleckej tabuľky NHL mohol v rovnaký čas pohovoriť aj s 25 zásahmi priebežne tretí Alex Ovečkin, ktorý s Washingtonom nastúpil na ľade Montreale .Tentokrát však ruský kanister vyrazil prázdny. Brankár Carey Price však po zápase dôvod na oslavy rovnako nemal, keď ho prekonali Jay Beagle, Andre Burakovsky a Nicklas Bäckström. NHL dosiahol 3: 2. Český center Tomáš Plekanec (16:47, +/-: 0, 1 strela) sa v súboji štvrtej s prvým tímom Východnej konferencie bodovo nepresadil.

Mrázek: prvá hviezda zápasu

Petr Mrázek vychytal prvú nulu v sezóne, keď kryl v Nashvillu 42 striel a doviedol Detroit k vyhrať 1: 0. Český brankár bol vyhlásený za najväčšiu hviezdu zápasu.

Mrazzek potvrdil, že sa v Nashvilli darí dobre a zlepšil rovnováhu na 5: 0 v zápase proti nemu.Jediný gól strelil v devätnástom minúte Mike Green a vo zvyšku hry bol český brankára, ktorý za druhý deň druhý zápas za neustáleho streľby. Ostravský rodák zneškodnil v prostrednej tretine 16 striel a v záverečnej časti si pripísal ešte o jeden zásah viac.

“Cítim sa skvele, mám prvý nulu v sezóne. Budem sa ale opakovať: je jedno, či vyhráme 5: 4 alebo 1: 0, najdôležitejšie je, že máme obaja body, “povedal Mrázek, ktorý sa zaskvel niekoľkými úžasnými zákrokmi. “Keď som sa na neho pozrela na začiatku hry, myslela som si, že to je Peter, ako ho poznám. Keď je presvedčený, vyzerá obrovsky vo svojom cieli.Dnes bol excelentný od začiatku až do konca, “chválil tréner Detroitu Jeff Blashill.

Pastrňákův príspevok nestačil

David Pastrnak zaznamenal dva góly a vyhral druhý, ale Boston podľahol Toronte 5: 6 domov. Česká mládež odstartovala v treťom minúte s pravou strelou z pravého kruhu, ale Toronto urobil polovicu hry v strede zápasu. Hlavným podielom obratu bol William Nylander, ktorý prvýkrát urobil hat-trik.

Po útokoch českého útočníka Boston klesol na 3: 4. Po prvé, Pastrňák strelil gól a po jeho prehre, vyhral Torey Krug power play.V záverečnej časti domáci dvakrát vyrovnali, ale na gól Jamesa van Riemsdyk z predposlednej minúty už neodpovedali.

Tréner Toronta Mike Babcock vyhlásil, že by sa im hodilo, keby Pastrňák hral proti Nylander v každom zápase. Obaja majú priateľstvo v švédskom klube Södertälje. “Chce byť vždy lepší ako 88 (číslo dresu Pastrňák). Ak by hral proti nám v každému tímu, bol by (Nylander) neuveriteľný, “komentoval kouč hattrick svojho zverenca.

Vrbata tentoraz nad lapačku

Radim Vrbata opäť preukázal, prečo je najlepším strelcom NHL v nájazdoch.Proti San Jose nevybral úspešný koncový koniec a druhý bod Arizona zasiahla strelu. Radek Faksa strelil gól z čela dopredu, ale s Chicago 3: 5. Na rozdiel od Mrázka a Neuvirthem, Ondrej Pavelce, ktorého Winnipeg po sérii dobrých výsledkov prekvapivo klesol o 2: 5 s posledným Colorado . Kladenský odchovanec čelil 27 lavínovým raketám a vyhral štyrikrát. Piaty domáci zásah bol zaznamenaný pri poslednom jetovom výkone, keď Matt Nieto urobil svoj druhý comeback. Traja asistenti zaznamenali centrum Matt Duchene.