Slavia odmietla taliansku ponuku v meste Barak. Správny krok, povedal Shilhay


“Nedokážem si predstaviť, čo by malo prísť s ponukou, aby nechal Tonda ísť. Vedenie správne odpovedalo a jasne uviedlo, čo je pre nich prioritou. Vidím to pozitívne, “povedal novinárom Šilhavému po víťazstve 3: 0 nad Žižkovom v dnešnom predbežnom zápase. Nebojí sa, že pri pretekoch Baráka nepodpíše prevod. “Verím tomu. Myslím, že je to typické dieťa, ktoré má od svojho rodu dobre vybudovaný domov, otec je aj trénerom. Myslím, že je potešený tým, že sa o taký tím z Talianska zaujímal, ale Tonda má všetko pred ním. Nič už nezmizne, “povedal Slighý.” Ak pracuje tak, ako pracuje, cudzinec mu môže chýbať a on ísť ešte ďalej. Myslím, že by to bolo príliš skoro. Letol na jeseň, dostal sa do národa.Neviem, čo sa práve deje. Bavil som sa s ním, teší ho záujem, ale vníma, že Slavia je taky veľký klub. Verím, že ho to neovplyvní natoľko, že by nepodával výkony, ktoré od neho očakávame, “dodal Šilhavý.

Jeho celok mohol v minulých dňoch posilniť zlínsky záložník Vukadin Vukadinovic, ale” ševci “nakoniec oporu nepustili. “Čo mám, tak to Vuky chcel, on bol na prestup, ale to nefungovalo. Čo je možné urobiť. U rokovania som nebol a beriem ako fakt, že tu nie je, “konštatoval Šilhavý.

Slaviu v minulých dňoch opustili záložníci Tomáš Jablonský a Jaroslav Mihálik a útočník Lukáš Železník. Ďalšie zúženie Šilhavého tímu nie je plánované kvôli marod.Proti Žižkovu kvôli drobným zraneniam nehrali posily Ján Sýkora a Nor Per-Egil Flo, rovnako ako Dušan Švento a kapitán Jiří Bílek. “Sýkora a Flo nehrali, pretože sme to ešte nechceli riskovať. Vycvičili sa individuálne. Dúfam, že budú spolu s Bílkom a Šventom budúci týždeň k dispozícii, “povedal Šilhavý.

Zatiaľ zostáva aj útočník Gino van Kessel, ktorý na jeseň nenaplnil očakávania najdrahšie letné posily a mohol by odísť na hosťovanie. “Doteraz sa s nami trénoval. Niektoré rokovania prebiehajú, ale pravdepodobne to je normálne, “povedal tréner. “Uvidíme, je to tak zamračené.Dopredu je dobrý, snažil sa uplatniť svoju rýchlosť, dozadu horšie, “dodal Šilhavý.

Pražania sa v minulých dňoch vrátili zo sústredenia v Číne a museli si zvyknúť na časový posun i výrazný teplotný skok z tepla do mrazu. “Zima je proti nám, časový posun je za nami. Musíme si zvyknúť na zimu, ale každý vie, čo sa deje. Snažíme sa robiť zdravých ľudí, užívať preventívne vitamíny, spať veľa. Ale nikdy neviete, kam chytiť nejaké bacily. Verím, že sa hráči môžu postarať o seba, “dodal.

Full Width 2014. All Rights Reserved