Aktivita je cenená, Kometa a Sparta dominovali prevodu


Mimoriadne aktívna bola pražská Sparta. V posledných týždňoch sa živo špekulovalo o tom, že Jiří Kalous, športový manažér a hlavný kouč v jednej osobe, chce do svojho kádra priviesť Jána Buchteleho z KHL aj nemenovaného ofenzívne ladeného obrancu.

Kalous najprv v pondelok fanúšikov ” namlsal “oznámením ďalšieho návratu Jana Hlaváča. Klubová ikona sa opäť vydá cez oceán, aby pomohla v najdôležitejšie fáze sezóny. Vlani z toho bolo finále, Hlaváč sa pripomenul 13 bodmi.

Štyridsaťročný veterán nezostal jedinou akvizíciou Pražanov, Kalous podľa očakávania ulovil Buchteleho, o ktorého príchode z Jekaterinburgu konal už od decembra. Tvorivý útočník možno nemá oslnivú formu, avšak slabšie štatistiky v KHL nie sú verným obrazom jeho kvalít.Podpísali aj špeciálnu situáciu v ruskom klube.

Kalous získal ďalší úspech z kontinentálnej ľadovej hokejovej ligy a zo Záhrebu pochádza aj Jiří Smejkal. Dvadsaťročný mladý zástupca ponúka poľovníctvo a rýchle korčuľovanie.

Tri forty výrazne zvýšia konkurenciu v už silnej ofenzíve v Sparte. Asi nie je priestor pre Andrewa Deveauxa. Mocný kanadský pokračuje v boji za zmluvný test. “Stále sa snažíme,” povedal Tomáš Zetek v tlači.

Kalous sa nepodarilo chytiť obranu, ale voľné zobáky sú len nedostatkom. Navyše, môže byť spokojný aj s výkonom slovenského dua Martinom Gernátom, Jurajom Mikušom. Obaja hrajú vpred bez strachu a han a spoľahlivo nastavia útoky.Hlavne druhý menovaný často boduje.

Třinec hľadal odpoveď na herné mizériu

Oceláři prehral šesť z deviatich zápasov v januári, všetky skončili debutom so Spartou. Už pred ním športový manažér Ján Peterek takmer dotiahol príchod Tomáša Netíka, angažovanie skúseného útočníka nakoniec potvrdil v pondelok.

Hlavný manéver však prišiel pri samotnej prestupovej uzávierke, do utorkovej polnoci ostávalo len pár hodín, keď získal Tylera Redenbacha, výborný dirigent mocenských hier, ktorý požadoval odchod z predposlednej Pardubice.K veľkej radosti fanúšikov Třinca sa opačným smerom vydal Rastislav Špirko.

Špirko bol vo veľkej nemilosti priaznivcov oceliarov, považovaný za obľúbenca kritizovaného trénera Vladimíra Kýhos nepodával optimálne výkony. Odraziť sa k lepším zajtrajškom má v dobre známom prostredí, s Dinamom pred šiestimi rokmi oslavoval majstrovský titul.

Třinecká reakcia na zlé januárové výsledky nebola alibisticky. Dva forvard pomôžu v koncovke, prinesú nový impulz do kabíny, ktorá odpovedala na nedeľný zahanbujúceho porážku 3:12 venovaním 800 tisíc nadačnému fondu Oceláři.Kýhos získal “nový materiál” a pokojnú atmosféru, fanúšikovia dúfajú znova.

Útok nepomôže Roman Červenke, ale v utorok oficiálne potvrdil prinajmenšom príchod 40-ročného veterána Kamila Brabence. Nie, to nie je hviezda, Brabenec, samozrejme, keď sa Buchtel vráti “medzi jeho” a mal by byť platný. Zabransky ukázal, že sedí s rukami a nekoná.Nevyhováral sa na smolu, ktorá Brno stretla v prípade Martinů Erata a Havláta, a pred finišom základnej časti urobil mnohé preto, aby si jeho klub zabezpečil priamy postup do play-off. Obzvlášť Krejčíkův podpis je majstrštych.

Plzeň ulovila aspoň Prechádzku, Pardubice nespali

Škoda chce do predkola play-off, a tak aj Martin Straka, ktorý v Plzni zastáva rovnakú trojjediný úlohu ako Zábranský, skúšal priviesť “last minute” posilu. Vraj sa zaujímal o Červenku, ktorý pôsobí vo Švajčiarsku, nakoniec sa aspoň dohodol so Spartou na uvoľnenie Martina Prechádzky na hosťovaní.Nádejný útočník už v tejto sezóne hosťoval a to v Liberci.

Úspešnejší boli v hone na nové tváre Pardubice, Dynamo okrem Špirko čerstvo disponuje tiež službami Petra Chalúpky. Extraligový šampión s Litvínovom by mohol prispieť k upokojeniu chaosu v defenzíve Dynama, ktorú postupne dáva dokopy nedávno prichádzajúce kouč Miloš Holaň.

Už v nedeľu navyše mohol nasadiť do hry ďalšieho obrancu Marka Trončinského. hneď skóroval dva góly. Nové vedenie východokórejčanov koná, čo ich priaznivci musia uznať.Je rovnako oslavovaný fanúšikmi iných klubov, ktorí nehrali a relatívne sa zaoberali slabými miestami na svojich zoznamoch.

Ak nie ste suverénny extralig vládca a váš kádor má medzery, apatia nie je cesta vpred.

Full Width 2014. All Rights Reserved