Otvorený list majiteľov Liverpoolu podporoval návrhy fanúšikov


Vážení priaznivci Liverpoolu, bol to búrlivý týždeň. V mene všetkých účastníkov Fenway Sports Group a Liverpool Football Club by sme sa chceli ospravedlniť za nepríjemnosť spôsobenú plánom cenotvorby pre sezónu 2016-17. Tí z nás boli obzvlášť znepokojení vnímaním, že sa nám nestaráme o našich fanúšikov, že sme chamtiví a že sa snažíme získať osobné zisky na náklady klubu. Práve naopak platí. Majitelia hotela Liverpool znižujú ceny vstupeniek a ospravedlňujú sa fanúšikom. Prečítajte si viac

Z našich prvých dní ako majitelia sme pochopili, že slúžiť ako správcovia tejto neuveriteľnej inštitúcie je odlišným privilégiom a ako také , boli sme poháňaní výlučne túžbou vrátiť LFC na vrchol futbalu.Vo svete moderného futbalu je pre dosiahnutie tohto cieľa nevyhnutné udržiavať klub udržateľným spôsobom.

Za týmto účelom sme z futbalového klubu nikdy nepostúpili žiadne centy. Namiesto toho sme vstrekli obrovské sumy vlastných peňazí na zlepšenie hracieho tímu a modernizáciu infraštruktúry LFC – čo je príkladom 120 miliónov libier od FSG na vybudovanie nového hlavného stánku. Tento obrovský podnik sa uskutočnil s cieľom poskytnúť viac fanúšikov prístup k spoločnosti Anfield a tiež vytvoriť dodatočné príjmy, ktoré nám pomôžu finančne konkurovať klubom, ktoré majú väčšie zdroje. Keď sa otvorí v auguste tohto roku, stánok splní tieto ciele, čím splní prísľub, ktorý sme dosiahli pri získavaní LFC v roku 2010.

Boli sme veľmi aktívni v procese vývoja plánu predaja lístkov na roky 2016-17.Stretli sme sa priamo so zástupcami Výboru fanúšikov LFC a spoločne s manažmentom LFC sme srdečne súhlasili s hlavnými obavami vznesenými najmä: prístupom pre miestnych a mladých priaznivcov; angažovanosť a prístup k miestu Anfield pre miestne deti; prístup k zápasom v Premier League pre ľudí v Liverpoole, ktoré sú najviac spochybnené cenovou dostupnosťou. Veríme, že plán úspešne riešil tieto obavy a je sklamaný, že tieto prvky boli buď stratené alebo horšie charakterizované ako cynické pokusy maskovať zisky v pláne ako celku. Naopak, radšej sa na ne pozeráme ako na časti plánu predaja lístkov, ktoré máme v poriadku. Na druhej strane, časť plánu predaja lístkov sme sa mýli.

Okrem ďalších prvkov plánu sme navrhli zvýšenie cien na niekoľko vstupeniek.Tieto cenové akcie priniesli rast príjmov z predaja všeobecných vstupov podobne ako bez príjmov z novo pridaných miest GA.

Verili sme tým, že sme poskytli výrazne lepšiu ponuku sedadiel v tom, čo bude najnovšie v anglickom jazyku futbal, koncentrovanie zvyšovania cien na tie vstupenky, ktoré sú typicky zakúpené fanúšikmi, ktorí sú najmenej citliví na cenovú dostupnosť, a LFC, aby začali splácať 120 miliónov dolárov vopred z FSG na nový hlavný stánok, že tieto zvýšenia boli podporené dokonca aj v súvislosti s rastom príjmov nová televízna záležitosť Premier League.Rozsiahle nesúhlas s týmto prvkom plánu však jasne ukázal, že sme sa mýlili. Veľmi veľa z vás ste silne namietali voči cenovej hladine 77 najdrahších miest v Gajde a vyjadrili jasné očakávanie, že klub by sa mal vzdať zvyšovania príjmov zo zvyšovania cien za vstupenky GA v súčasnom prostredí. Správa bola prijatá. Po intenzívnom období konzultácií s manažmentom LFC sme sa rozhodli vykonať veľké revízie našej štruktúry predaja cestovných lístkov na roky 2016-17:

Ako znak nášho záväzku k tomuto zlepšená štruktúra leteniek, ďalej oznamujeme, že tento plán bude platný pre sezóny 2016-17 a 2017-18. V nasledujúcich dvoch sezónach nebude LFC zarábať ani jednu ďalšiu libru od zvyšovania cien vstupenky.Veríme, že sme preukázali ochotu pozorne počúvať, prehodnotiť svoju pozíciu a konať rozhodne. Jedinečný a posvätný vzťah medzi futbalovým klubom Liverpool a jeho fanúšikmi bol vždy v našich silách. Predstavuje srdcový rytmus tohto mimoriadneho futbalového klubu.

Viac ako akýkoľvek iný faktor zďaleka, toto spojenie nás núti pracovať neúnavne v prospech klubu a jeho budúcnosti. Máme veľké presvedčenie v našom manažérovi svetovej triedy a našom mladom talentovanom odbore a vieme, že časom sa nám podarí dosiahnuť úspech na ihrisku.

Tešíme sa na úspech s vami.

John W Henry, Tom Werner, Mike Gordon

Full Width 2014. All Rights Reserved